Wały Piastowskie 1 lok. 308A , 80-958 Gdańsk service@fasthouse.pl

Świetlice wiejskie w Rątach i Wyczechowie gotowe. - Fasthouse

    You are currently here!
  • Home
  • Bez kategorii Świetlice wiejskie w Rątach i Wyczechowie gotowe.

Świetlice wiejskie w Rątach i Wyczechowie gotowe.

Świetlice wiejskie w miejscowościach Rąty i Wyczechowo zostały ukończone. Mieszkańcy wsi wkrótce będą mogli cieszyć się nowo wybudowanymi budynkami, które pozwolą im realizować swoje cele społeczne i oświatowe. Społeczność obu wsi zyskała przestrzeń do integracji i spotkań.  

Realizacją projektu zleconego przez Gminę Somonino zajęła się Spółka Fasthouse Service – wykonawca obiektów użyteczności publicznej, specjalizująca się również w konstrukcjach drewnianych i stalowych.  

W budynkach znajdują się: sala spotkań, kuchnia, toaleta, pomieszczenie techniczne i wiatrołap. Powierzchnia użytkowa wynosi ok 65 m2. Pomieszczenia są ogrzewane i wentylowane. Na sali znajdują się duże stoły z krzesłami, w kuchni – szafki oraz sprzęt zapewniony przez Gminę Somonino. Łazienka dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez odpowiednią ceramikę, specjalistyczną armaturę oraz system przyzywowy. Zastosowano nowoczesne ledowe oświetlenie i postawiono na naturalną kolorystykę wnętrz. Zgodnie z przepisami budynki wyposażone zostały w systemy awaryjne i ewakuacyjne. Zewnętrzna część świetlic otoczona jest trawnikiem i oświetlona. Ułożono również chodnik wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych i miejsca postojowe.  

Z niecierpliwością czekamy na otwarcie i udostępnienie świetlic mieszkańcom wsi.  

leave a comment