Wały Piastowskie 1 lok. 308A , 80-958 Gdańsk service@fasthouse.pl

Budowa świetlic wiejskich w Rątach i Wyczechowie ruszyła.. - Fasthouse

    You are currently here!
  • Home
  • Bez kategorii Budowa świetlic wiejskich w Rątach i Wyczechowie ruszyła..

Budowa świetlic wiejskich w Rątach i Wyczechowie ruszyła..

W wyniku przetargu na wybudowanie świetlic we wsiach Rąty i Wyczechowo, zorganizowanego przez Gminę Somonino wyłoniono wykonawcę. Umowę podpisano ze Spółką Fasthouse Service z Gdańska, która znana jest już dobrze jako wykonawca obiektów użyteczności publicznej, a także konstrukcji drewnianych i stalowych. Firma wykonała m.in. odbudowę i renowację molo w Olsztynie oraz molo w Gdańskim Brzeźnie.  

Zakres prac zawartych w umowie dotyczy dwóch świetlic wiejskich wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Mieszkańcy otrzymają przestrzeń do integracji i spotkań jak i realizacji celów społecznych i oświatowych.  

W budynkach znajdować się będzie sala spotkań z aneksem kuchennym, toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieszczenie techniczne i wiatrołap. Powierzchnia użytkowa wyniesie 64,5 m2. W projekcie przewidziano również chodnik wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych i miejsca postojowe. Zewnętrzna część budynków zostanie otoczona trawnikiem i oświetlona, a poprzez ustaloną kolorystykę nabiorą one nowoczesnego kształtu. 

Z konstrukcyjnego punktu widzenia świetlice będą budynkami jednokondygnacyjnymi, modułowymi, opartymi o szkielet stalowy. Będą niepodpiwniczone oraz pokryte dachem skośnym, dwuspadowym. Całość będzie spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa.  

Cała inwestycja wyniesie ponad 1,1 mln zł.  

Zarówno w Rątach, jak i w Wyczechowie możemy zobaczyć gotowe fundamenty oraz zakończone przygotowania pod płytę podłogową m.in.. wylany beton podkładowo – wyrównawczy. Zostały wylane ławy, które są niezbędnym elementem konstrukcyjnym, mającym na celu przenoszenie ciężaru budynku na grunt. Na zewnątrz zakończyły się prace przy układaniu powierzchni chodnikowej i parkingowej. W obu miejscowościach doprowadzono też instalację wodno – kanalizacyjną, a już w krótce zostanie postawiona konstrukcja stalowa, dzięki której budynki nabiorą kształtu. 

 

Inwestycje mają zostać ukończone w ostatnim kwartale bieżącego roku. Możemy o nich poczytać na stronie Gminy Somonino https://somonino.pl/asp/podpisano-umowe-na-budowe-swietlicy-w-wyczechowie-i-w-ratach,287,artykul,1,3150 , https://somonino.pl/asp/budowa-swietlicy-w-ratach,176,artykul,1,3182  oraz portalach “zKaszub.info” https://zkaszub.info/wyczechowo-ruszyla-budowa-swietlicy/  i “Ekspresskaszubski.pl”  https://expresskaszubski.pl/pl/11_wiadomosci/37595_w-wyczechowie-i-ratach-powstana-swietlice-kontenerowe-jest-przetarg.html  

leave a comment