Wały Piastowskie 1 lok. 308A , 80-958 Gdańsk service@fasthouse.pl

„Pomorskie szlaki kajakowe”-prace w Nowej Kiszewie i Stawiskach - Fasthouse

    You are currently here!
  • Home
  • Bez kategorii „Pomorskie szlaki kajakowe”-prace w Nowej Kiszewie i Stawiskach

„Pomorskie szlaki kajakowe”-prace w Nowej Kiszewie i Stawiskach

 W ramach projektu “Pomorskie szlaki kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie” rozpoczęła się budowa przystani i przenoski kajakowej w miejscowości Nowa Kiszewa oraz przenoski w miejscowości Stawiska. Inicjatorem projektu jest Gmina Kościerzyna wraz ze znajdującymi się na szlaku rzeki Wierzyca pobliskimi gminami. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowane jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego. Wykonawcą projektu zaś jest Spółka Fasthouse Service, znana na rynku jako przedsiębiorstwo specjalizujące się budową z zakresu hydrotechniki, bazującą na materiałach jakimi są drewno i stal. Wcześniej zajmowało się realizacją znanego większości molo w Brzeźnie czy też molo w Olsztynie. Obecnie zaangażowana jest również w inną część projektu “Pomorskie szlaki kajakowe” w miejscowościach Gminy Stara Kiszewa takich jak: Zamek Kiszewski, Stary Bukowiec, Bartoszylas, Ruda i Dolne Maliki. 

Roboty budowlane rozpoczęły się od przygotowania terenów pod budowę w zakresie kształtowania i zagospodarowania dla infrastruktury sportów wodnych. Wykonane zostały prace ziemne pod budowę ciągów komunikacyjnych, dróg dojazdowych, schodów terenowych oraz zatoki manewrowej dla aut z kajakami przy przystani. W Nowej Kiszewie przygotowano zatokę do cumowania i wodowania kajaków do dalszych prac związanych z umiejscowieniem pomostu. Przystań stanie się miejscem odpoczynku i rekreacji za sprawą wiat z miejscami do siedzenia wraz ze stołami, paleniska na ognisko, przy którym również będzie można zasiąść na ławkach, oczekując na wyschnięcie kajaków położonych na specjalnie zaprojektowanych suszarkach. Nie zapomniano również o higienie i czystości, gdyż w projekcie znajdują się śmietniki i sanitariat.  

Według władz regionu realizacja przedsięwzięcia ma przyczynić się do rozwoju oferty turystycznej i doprowadzić do większego zainteresowania turystów atrakcyjnym terenem Kaszub i Kociewia. 

 

Powiązane linki: 

LOT Serce Kaszub (lot-sercekaszub.pl) 

Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie – Pomorskie.eu 

Skarszewy – Oficjalna Strona Miasta i Gminy – POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE – WIERZYCĄ PRZEZ KASZUBY NA KOCIEWIE 

Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie | Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie | By Miasto Kościerzyna | Facebook 

leave a comment